Jak wybrać idealny piec kominkowy?

Planujesz zakup pieca kominkowego, jednak nie wiesz jakie czynniki powinieneś wziąć pod uwagę podczas jego wyboru? W poniższym poradniku wskażemy Ci kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym niniejsze zakupy staną się o wiele łatwiejsze.

Piece kominkowe to idealne rozwiązanie dla wszystkich pomieszczeń, które potrzebują dodatkowego systemu grzewczego. Są one łatwe w montażu i niejednokrotnie stanowią piękny element wystroju wnętrza. Niezależnie od preferowanego stylu, lub modelu urządzenia piece kominkowe zapewniają ciepło oraz niepowtarzalny nastrój w każdym wnętrzu.

Jaki piec kominkowy wybrać?

Podczas wyboru pieca kominkowego powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko takie czynniki jak wygląd, czy jego wielkość, ale również materiał z jakiego jest wykonany.

  • Żeliwny piec kominkowy cechuje się grubymi ścianami zapewniającymi zwiększenie właściwości akumulacyjnych. Niniejszy piec zapewnia również długotrwałe utrzymywanie i doskonałe rozprowadzenie ciepła, przez co pozwala nam zaoszczędzić nieco na materiale opałowym. Odprowadzenie spalin z pieca żeliwnego może być dokonywane zarówno przez boczny, tylny, jak i górny wentyl
  • Stalowy piec kminkowy charakteryzuje się cieńszymi ścianami, które krócej utrzymują ciepło. Jednak niewątpliwą zaletą niniejszego materiału jest jego lekkość i zdolność do szybkiego nagrzewania.

Jakie czynniki powinniśmy wziąć pod uwagę podczas wyboru pieca kominkowego?

Wśród innych czynników, na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru pieca kominkowego możemy wyróżnić:

  • Moc urządzenia: To niezwykle istotny czynnik, który należy wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności podczas wyboru piec kominkowego. Im większa moc urządzenia, tym większe pomieszczenia może ogrzać.
  • Typ opału: Najczęściej możemy spotkać piece, w których palić możemy przy pomocy drewna, węgla lub pellet.
  • Sprawność spalania: To czynnik na podstawie, którego jesteśmy w stanie ocenić na ile czasu wystarcza nam jedna dawka opału.
  • Regulacja ciepła: To czynnik pozwalający nam na regulacje siły płomienia, a tym samym mocy ciepła wytwarzanego przez piec.
  • Łatwe usuwanie popiołu: Wyciągany pojemnik na popiół w znacznym stopniu jest w stanie ułatwić nam czyszczenie pieca oraz ponowne jego rozpalenie.

Jakich zabezpieczeń powinniśmy użyć pod piecem kominkowym?

Niewłaściwe podłoże pod piecem kominkowym może stanowić duże zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia domowników. Dlatego też, w ramach właściwego zabezpieczenia powierzchni pod kominkiem, powinniśmy użyć materiałów niepalnych, wśród których możemy wyróżnić kamień ora terakotę.

Post Author: admin

Dodaj komentarz