Płytki ceramiczne w kuchni

Płytki ceramiczne nadal cieszą się ogromnym zainteresowaniem, przede wszystkim dlatego, że są one jednym z najtrwalszych sposobów na wykończenie ścian oraz podłóg. Poza tym obecnie mamy ogromny wybór na rynku, producenci prześcigają się w nowoczesnych kolorach i kształtach. Zatem każdy może wybrać idealne płytki, które będą nie tylko trwałe, ale też dopasowane do charakteru wnętrza.

Jakie płytki pasują do kuchni?

Kuchnia jest miejscem, w którym spędzamy sporo czasu, a jej podłoga jest narażona na mnóstwo wody oraz zanieczyszczeń. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie płytek, które są mocne, a ich mycie nie wymaga używania specjalistycznych środków oraz niewielkiej ilości wody, jak przykładowo w przypadku paneli podłogowych. Płytki ceramiczne do kuchni powinny pasować do reszty pomieszczenia oraz stylu w jakim został urządzony dom. Obecnie mamy wiele możliwości od klasycznych kwadratowych czy prostokątnych płytek po heksagony, płytki wyglądające jak ręcznie malowane czy imitujące drewno bądź płyty OSB.

Ciekawym rozwiązaniem jest łączenie płytek w różnych stylach, jednak pamiętając, aby całość współgrała ze sobą. Jeżeli na ściany położymy bardzo mocno wzorzyste płytki ceramiczne, to na podłodze powinny się znaleźć spokojniejsze modele w pasującej i nawiązującej do ścian kolorystyce. Doskonale pasują do siebie haksogeny na ścianach i drewno podobne płytki na podłodze. Możliwości jest wiele, pamiętajmy tylko, aby odpowiednio dobrać wielkość oraz kolorystykę.

Płytki ceramiczne pasujące do wnętrza.

Wybierając płytki ceramiczne do kuchni należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Płytki muszą pasować do wnętrza i odpowiednio je podkreślać, dzięki czemu uzyskamy niesamowity efekt, który będzie nas cieszył przez wiele lat. W przypadku niewielkiej kuchni warto postawić na jasne płytki ceramiczne, które optycznie powiększą pomieszczenie i dodadzą klasy. Tutaj należy również zwrócić uwagę na wielkość oraz kształt materiału. Duże prostokąty lub kwadraty doskonale się wkomponują w taką kuchnię i zwiększą jej atrakcyjność.

Jeżeli mamy dużą kuchnię to pole do popisu jest większe i możliwości mamy tak naprawdę nieograniczone. Duże klasyczne płytki, wzorzyste motywy hiszpańskich lub marokańskich wnętrz czy kwieciste dekory z pewnością znajdą w takiej kuchni zastosowanie.

W przypadku, gdy nasza kuchnia jest połączona z salonem lub mamy aneks kuchenny to koniecznie należy dopasować płytki do reszty pomieszczenia. Idealne będą płytki imitujące drewno lub jednolite płytki pasujące kolorystycznie do mebli i ścian w salonie. Możliwości jest wiele, należy tylko znaleźć swój własny styl i urządzić kuchnię marzeń.

Zwiększ liczbę klientów. Pozycjonowanie stron – Marek Masalski

Post Author: admin

Dodaj komentarz