Odświeżamy wystroje wnętrz z lampami na trzech nogach

Tripod, czyli jedno z najbardziej oryginalnych wydań lamp podłogowych, cieszy się niemałym uznaniem odbiorców. Tę lampę można zastosować w dowolnym wnętrzu, w każdym wystroju. Nadać jej walorów funkcjonalności na pierwszym miejscu lub decydując, by priorytetem była ozdoba wnętrza. Sprawdźmy, w jaki sposób odświeżyć domowe aranżacje wykorzystując tę nietypową konstrukcję.

Zalety lamp podłogowych

Na początek warto przyjrzeć się wszystkim zaletom, jakie posiadają lampy podłogowe, w tym te, które bazują na podstawie składające się z trzech nóg, wieńczonych dużym abażurem lub kloszem. Na prowadzenie wysuwa się mobilność. Podłogową lampę można ustawić w dowolnym miejscu uprzednio przymierzając ją do niego. Sprawdzając, jak będzie prezentować się światło padające na obraz lub fotografię umieszczoną na ścianie, a jak wtedy, gdy oświetlenie znajdzie się w pobliżu kanapy wypoczynkowej. Na takie przymiarki nie można sobie pozwolić z innymi lampami, dlatego ten atut sprzyja precyzyjnemu tworzeniu aranżacji.

Lampy podłogowe dają szansę na optyczne powiększenie przestrzeni, wyeksponowanie detali, ale i zamaskowanie niedoskonałości, które pojawiają się w wystroju lub ze względu na architektoniczne błędy. Ponadto światło buduje atmosferę każdego wnętrza. Jaką? To zależy od oczekiwań użytkowników. Może być przytulnie i romantycznie, ale i wyraziście, jasno, by przy świetle łatwo było się skupić. Podłogowe lampy, na przykład te oferowane przez sklep Azzardo, dodatkowo prezentują się w wyjątkowy sposób. Skoro i światło może dekorować, i do tego konstrukcja lampy na trzech nogach, wnętrza zyskują na oryginalnym wydaniu.

Tripod na salonach!

Dlaczego Tripod? Bo to kwintesencja stylu, który wpisuje się w potrzeby każdej aranżacji. Prosty i minimalistyczny design. Połączenie najczęściej drewnianych lub metalowych nóg z eleganckim abażurem. Subtelne światło, które sprzyja tworzeniu wyjątkowej atmosfery, lub to wyraziste, by móc zrezygnować ze schematycznego oświetlenia domowych wnętrz.

Podstawa mająca postać trzech nóg zapewnia dużą stabilność. Choć taka lampa zajmuje sporo miejsca, to z powodzeniem można je wygospodarować nawet w pomieszczeniach, które nie grzeszą metrażem. Chodzi bowiem o to, że dekoracyjność tej lampy wiąże się z możliwością rezygnacji z innych ozdób. Tripod przyciąga uwagę i jeśli jest takie pragnienie, będzie głównym elementem ozdobnym wystroju. Innym razem przejmie rolę uzupełnienia pozostałych typów lamp. Fakt, że może stać się tłem lub grać pierwsze skrzypce, czyni go lampą o wielu możliwościach zastosowania.

Lampie podłogowej na trzech nogach nie brakuje wyrafinowania i elegancji. To ona staje się gustownym dodatkiem do aranżacji, choć o walorach praktycznych. Jeśli takie wydanie oświetlenia znajdzie swoje odzwierciedlenie w innych elementach wyposażenia, na przykład stawiając na drewniane nogi krzeseł, efekt końcowy onieśmieli i zachwyci.

Komfortowe wnętrze, dzięki dopasowanemu światłu

O tym, w jaki sposób oświetlić dane wnętrze, decyduje rola, jakiej mu nadajemy. W sypialni czy salonie, światło powinno relaksować i uspokajać. Ma za zadanie sprzyjać tworzeniu przyjaznej atmosfery i spotkaniom rodzinnym czy ze znajomymi. Jednak w miejscu pracy, nauki, a nawet w kuchni, liczy się skoncentrowana wiązka światła. Możliwość skupienia się i zachowania precyzji w wykonywanych zadaniach lub czynnościach. Dopasowując barwę światła, kąt świecenia, sposób oświetlania, uzyskuje się konkretny efekt.

Każde wnętrze powinno być komfortowe w użytkowaniu. Tripod, który zostaje zakończony dużym abażurem z grubego materiału, oferuje ciepłe światło, które nie rozbudza, ale na przykład łagodzi kontrast świetlny podczas oglądania telewizji. Czy to komfortowe rozwiązanie? Zdecydowanie tak. W domowym biurze stworzonym w oddzielnym pomieszczeniu lub przy biurku, które staje się wydzieloną strefą w wielofunkcyjnym pokoju, jasny abażur lub szklany klosz, dają szansę na uzyskanie wyrazistego światła, ale padającego na wybrany obszar. Nauka i praca przebiegają w skupieniu i łatwo się skoncentrować.

Design, który pasuje do wystroju wnętrza

Na koniec pozostaje nam design, a właściwie kolorystyka, zastosowane materiały ? elementy decydujące o tym, w jaki sposób będzie prezentować się finalny wystrój.

Tripod przeważnie ma drewniane nogi, które wpisują się w klimat aranżacji retro i rustykalnych, a także skandynawskich. Drewno coraz chętniej wybierane jest celem uzupełniania wystrojów industrialnych. Panuje moda na naturalne materiały, dlatego Tripod z drewna z powodzeniem wpisuje się w potrzeby także współczesnych aranżacji. Inną propozycją są metalowe konstrukcje, które lądują głównie w minimalistycznych loftach.

Kolorystyka i detale powinny być dostosowane do motywu przewodniego wystroju, ale i nie trzeba bać się kontrastów, jeśli liczy się naprawdę unikalny efekt. Tak czy owak, to właśnie Tripod doskonale nadaje się do odświeżania wystrojów, które już nam się znudziły bądź przestały być trendy.

Post Author: admin

Dodaj komentarz