Najlepsze i stylowe stoły do salonu

Salon to niezwykłe pomieszczenie lub miejsce, w którym spotykamy się z rodziną i czasami spożywamy posiłki lub przekąski. Podczas spotkań dużo rozmawiamy, dzielimy się historiami i doświadczeniami z naszego życia lub oglądamy telewizje i się relaksujemy.

Salon to również doskonałe miejsce, w którym spędzamy czas z naszymi przyjaciółmi podczas ważnych uroczystości. Przygotowujemy w tym szczególnym miejscu przeróżne uroczystości: imieniny, urodziny i świętujemy wiele innych okazji. Salon powinien być, zatem wygodny, bezpieczny i urządzony według wybranego stylu. Jest on pomieszczeniem reprezentacyjnym, które musi pozwalać na swobodne przesiadywanie oraz prowadzenie rozmów.

W każdym salonie podstawowym wyposażeniem jest stół, kanapa oraz krzesła. Najlepiej wybierać meble, które pasują do całego wystroju mieszkania lub domu. Chociaż zdarzają się osoby, które aranżują salony w zupełnie odmiennym stylu i dzięki temu zabiegowi gwarantują niezwykły klimat i nastrój.

Wybór mebli do salonu

Kupując meble do salonu można skorzystać z gotowych pomysłów tzw. zestawów. W takim wypadku mamy do czynienia z kanapą, fotelami oraz stolikiem stworzonymi w jedynkowym stylu. Wszystkie elementy pasują do siebie i pozwalają w prosty sposób stworzyć miłą atmosferę. Wiele osób jednak woli samodzielnie dobierać poszczególne elementy i bawić się rozmaitymi stylami.

Zazwyczaj w każdym salonie znajdziemy kanapę (narożniki, sofy, fotele), stolik, witrynę szklaną (barek) oraz kredens, oczywiście w zależności od tego ile mamy wolnego miejsca w danym pomieszczeniu. Najważniejszymi meblami są kanapy oraz stoliki, bez których salon nie byłby dość funkcjonalny.  Dodatkowo w salonach często znajdziemy okazałe żyrandole, dające szeroki krąg światła. Obecnie bardzo chętnie kupowane są żyrandole kryształowe, które sprawiają, że światło padające z nich efektownie odbija się w stoliku oraz innych dekoracjach.

Wygodny i funkcjonalny stolik do salonu

Podczas wyboru stoliku do salonu warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Komfort siedzenia oraz utrzymanie właściwej pozycji zapewni gościom i domownikom stolik, który nie należy do najniższych. Jeżeli zależy nam na możliwości spożywania posiłków przy stoliku w salonie, warto wybrać stół, przy którym każdy będzie miał przeznaczone sobie około 50 cm boku. W przypadku małych salonów polecane są owalne i okrągłe stoliki, które pozwolą zaoszczędzić sporo miejsca.

Rodzaje stolików do salonu

Stoliki do salonu mogą być wytworzone z przeróżnych materiałów i nawiązywać do rozmaitych stylów. Wybór konkretnego stolika zależy głównie od indywidualnych potrzeb oraz upodobań. W salonach urządzonych w stylu minimalistycznym lub nowoczesnym świetnie sprawdzają się stoliki wykonane z lakierowanego na wysoki połysk MDF-u lub szkła. Do salonu w stylu glamour dobrze pasują stoliki z błyszczącego chromu połączonego ze szkłem. W stylu skandynawskim natomiast sprawdzą się klasyczne stoliki drewniane.

Stoły szklane do salonu

Obecnie bardzo chętnie kupowane są stoły szklane do salonu. Można je ustawić nie tylko w pokojach gościnnych, ale również w kuchniach, jadalniach, czy też domowych gabinetach/biurach.

Stoły szklane do salonu wytworzone są zazwyczaj z hartowanego szkła o wysokiej odporności. Dodatkowo spotkać się można z możliwością wyboru stołu szklanego w różnych kolorach. Stoły szklane do salonu czasami mają blaty pokryte różnymi estetycznymi wzorami, które podnoszą walory wizualne i wyglądają wyjątkowo. Stoły szklane zazwyczaj posiadają nogi wyprodukowane ze stali nierdzewnej, chromowanej lub z naturalnego drewna. Stoły szklane do salonu odporne są na uszkodzenia, zalania i oprócz tego zawsze świetnie się prezentują i są ponadczasowe.

Post Author: admin

Dodaj komentarz