Najlepsze ciągniki na żniwa!

Okres żniw to czas wytężonej pracy w polu. Trudno sobie wyobrazić żniwa bez stosowania specjalistycznych i sprawdzonych sprzętów, na których czoło wysuwają się oczywiście kombajny oraz ciągniki. Nowoczesne modele ciągników bardzo różnią się od tych stosowanych kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu. Przede wszystkim, są bardziej dopracowane pod kątem technicznym. Wiele współczesnych ciągników produkowanych jest w oparciu o nowoczesny model z lat 1976 – 1994, czyli ciągnik ursus c 360. Mimo że już wiele lat temu zaprzestano jego produkcji – nowocześni technicy skwapliwie korzystają ze sprawdzonych parametrów technicznych, jakie reprezentuje ten ciągnik do prac rolniczych wszelkiego rodzaju, nie tylko na czas żniw.

Czy można jeszcze kupić ciągniki ursus c 360?

Tak! Jak najbardziej są one jeszcze dostępne, ponieważ ich niezawodność oraz dobry stan techniczny pozwoliły im być wykorzystywanymi do dnia dzisiejszego. W celu znalezienia odpowiedniego dla własnego gospodarstwa modelu ciągnika ursus c 360, polecamy wybrać się na:

  • giełdy rolnicze
  • przeglądy i wyprzedaże sprzętu rolniczego
  • zjazdy rolników
  • targi urządzeń i pojazdów rolniczych

Tam na pewno uda się znaleźć określony model ciągnika, jeśli nie ursus c 360, to przynajmniej model w znacznym stopniu przypominający właśnie ten ciągnik. Po zakupie będzie można stosować go do wszelkich regularnych prac w obejściu i na roli. Sprawdzi się w trakcie:

  • transportu surowców rolnych
  • orania ziemi na polu
  • gromadzenia żniw
  • nawożenia gruntu
  • wszelkich innych czynności związanych z pracą na gospodarce

Wsiąść na traktor nie byle jaki

W ciągnikach ursus c 360 lub podobnych technicznie współczesnych ich odpowiednikach poczuć się można naprawdę komfortowo. Nawet, gdy rozprzestrzeniamy nawóz na gruncie przeznaczonym pod uprawę – ani zapach, ani substancje toksyczne nie przedostają się do kabiny ciągnika. Można więc pracować z największą dbałością o bezpieczeństwo. Kierownica w ciągniku daje się prowadzić niezwykle płynnie, a cała konstrukcja kabiny kierowcy rolnika oparta jest na masywnych, solidnie dopracowanych kołach. Karoseria ciągnika oraz wszystkie jego elementy zewnętrzne także przyciągają uwagę. Nawet po wielokrotnym czyszczeniu obudowy intensywnymi środkami chemicznymi oraz wodą, trudno dopatrzyć się panowania korozji na tym mechanizmie.

Post Author: admin

Dodaj komentarz