Mieszkania do wynajęcia

To jest dobre pytanie. Wynajęcie mieszkania może być strzałem w dziesiątkę, przynajmniej wtedy kiedy jest możliwość, aby je wynająć i wtedy kiedy chce się zarobić. Lecz wiąże się to też z dużym ryzykiem, a więc co zrobić, aby na tym nie stracić? Trzeba się zastanowić.

Komu wynająć mieszkanie? 
Wynajmując mieszkanie trzeba patrzeć nie tylko przez pryzmat pieniędzy, które można zarobić, ale także zwracać uwagę komu chce się wynająć mieszkanie. W dzisiejszych czasach w łatwy sposób można dużo stracić ufając pierwszej, lepszej osobie. Wynajęcie mieszkania niewłaściwym ludziom może skończyć się szybką eksmisją i kosztownym remontem. Warto przeprowadzić mały wywiad, oraz określić warunki – czego się oczekuje od najemcy. Można wypytać, czy ta osoba posiada zwierzęta, czy też często urządza huczne imprezy, a może ma małe dzieci, które uwielbiają mazać po ścianach. Tak naprawdę cokolwiek przeszkadza właścicielowi mieszkania, należy zgłosić, aby później nie było nieporozumień.

Wystrój mieszkania – na jaki styl postawić?
Tutaj wszystko zależy od wyobraźni i gustu. Najlepiej jest postawić na klasykę. Mieszkanie ma przyciągać uwagę, nie odstraszać. Nie wiadomo oczywiście jaki gust ma potencjalny najemca, dlatego mieszkanie powinno być przygotowane tak, aby każdy czuł się w nim dobrze. Najlepiej jest pozostawić białe ściany bez żadnych dziwnych kolorów, gdyż czarny kolor ścian w sypialni, czy jaskrawa pomarańcz w łazience może przyprawić najemcę o ból głowy. Biały kolor ścian sprawia, iż mieszkanie wygląda niezwykle elegancko, czysto i przestronnie.

Meble również nie powinny wywoływać negatywnych emocji, dziwne wytłoczenia, kolory, czy wzory na tapicerce kanapy całkowicie potrafią odstraszyć. Tu zależy czy mieszkanie ma być urządzone, czy też pozostać puste. Z tej sytuacji są dwa wyjścia, niektórzy potrzebują mieszkania urządzonego inni posiadają swoje meble. Nad tym trzeba się zastanowić, jeśli właściciel zamierza kiedyś w nim zamieszkać, może zainwestować w wyposażenie średniej klasy, czyli standardowy wystrój bez przesadnego luksusu. Warto zakupić meble kompletami do każdego pomieszczenia, aby nie wyglądały jak każde z innej epoki. Co do kolorów, najlepiej sprawdzają się odcienie czerni, bieli, szarości, czy beżu. To najbardziej popularne kolory, jeśli chodzi o meble, ale również zawsze pozostaną modne. Najlepiej będzie, gdy całe mieszkanie zostanie urządzone w jednym stylu, aby tworzyło jedną całość. Warto postawić na minimalizm – podstawowe wyposażenie z dodatkiem kilku akcesoriów, tak aby stworzyć ciepłe i przyjazne wnętrze, ale także nie zasypać niepotrzebną ilością bibelotów. Ważne jest też oświetlenie wnętrza. Światła w całym mieszkaniu powinny być raczej ciepłe niż zimne. Stojące lampy, lampeczki, świece – jest to element gustownej i jakże niezbędnej dekoracji. Instalacja również powinna nie budzić zastrzeżeń, mieszkanie musi być bezpieczne, oraz wszystko musi w nim działać.

Kuchnia – co w niej ma się znajdować?
W kuchni przede wszystkim powinny się znajdować :
– lodówka (z zamrażalnikiem)
– kuchenka : (gazowa, elektryczna lub indukcyjna)
– okap kuchenny
– czajnik : (zwykły bądź elektryczny)
To są podstawy.

Jeśli właścicielowi zależy, aby zrobić dobre wrażenie i chce, aby jeszcze więcej udogodnień znajdowało się w wyposażeniu kuchennym może zakupić :
garnki i patelnie
– akcesoria kuchenne
– noże i deski do krojenia
– tekstylia kuchenne
– formy i akcesoria do pieczenia
– chlebak

To są tylko przykłady, ale z pewnością zachwycą najemców. Jeśli chodzi o, np. tekstylia kuchenne to można zakupić je z niższej półki, natomiast sprzęty, np. lodówka, powinny zostać zakupione przynajmniej ze średniej półki, warto zainwestować w coś co posłuży na lata niż miałoby się za chwile zepsuć.

Łazienka – jak powinna wyglądać ? 
Jest to jedno z najważniejszych miejsc w zaciszu domowym. To miejsce, w którym można się zrelaksować, odpocząć, zadbać o siebie, ale także załatwić podstawowe potrzeby. A więc łazienka również powinna zostać zaprojektowana z wyczuciem, aby przebywanie w niej sprawiało przyjemność. Przede wszystkim powinna znajdować się w niej wanna z funkcją prysznica, jeśli oczywiście jest na nią miejsce, trzeba przyznać iż wanna to najważniejsza kwestia jeśli chodzi o wyposażenie łazienki. Również najlepiej jest postawić na jasne, kolory, np : białe kafelki z motywem zielonych kwiatów. Warto pamiętać iż ciemne kolory będą źle oddziaływać na samopoczucie, w wyniku czego po wyjściu z łazienki będzie można być bardziej zmęczonym jak wypoczętym. Oczywiście niezbędnym elementem łazienki jest również pralka i to też jest podstawa.

Drobne detale zmieniają wygląd mieszkania 
Oprócz mebli i podstawowego wyposażenia warto pomyśleć o drobnych detalach. Nowe zasłony, poduszki z kocykiem na kanapie, czy też mięciutki dywanik w łazience potrafią całkowicie ocieplić wnętrze, co sprawia, że w mieszkaniu robi się przytulniej.

Oczywiście zanim udostępni się mieszkanie do obejrzenia, musi być ono zadbane i porządnie wysprzątane, następnie warto wykonać dobrej jakości zdjęcia, aby doskonale odzwierciedlić rzeczywisty wygląd mieszkania. Zachowując estetykę i elegancję – są większe szanse na znalezienie odpowiedniego najemcy. 

Zobacz również: https://askdom.pl/artykul/sztuczna-trawa-na-balkonie/

Post Author: admin

Dodaj komentarz