Mieszadła do gnojowicy ? niezawodne maszyny dla każdego rolnika!

Gnojowica należy do najważniejszych nawozów naturalnych wykorzystywanych w gospodarstwach rolnych. Powstaje w bezściółkowym systemie chowu i jest pewnego rodzaju mieszaniną wody i odchodów zwierząt. Oprócz gnojowicy cennymi nawozami są obornik i gnojówka. Obornik składa się z odchodów (kału i moczu) zwierząt gospodarskich oraz ściółki, zaś gnojówka to mieszania przefermentowanego moczu i  kału, która przenika przez warstwę ściółki i jest gromadzona w specjalnych zbiornikach.

Najczęściej rolnicy wykorzystują w swoich gospodarstwach obornik i gnojowice. Ich składy chemiczne nie zawsze są takie same i zależą od wieku, gatunku oraz sposobu żywienia zwierząt. Dodatkowo na jakość gnojowicy wpływają warunki jej przechowywania oraz przygotowywania. W celu zwiększenia jakości gnojowicy wykorzystywane są maszyny nazywane, jako mieszadła do gnojowicy (mikser do gnojowicy).

Mieszadło do gnojowicy pozwala skutecznie i regularnie mieszać zebraną mieszanie i dzięki temu zapobiega jej rozwarstwianiu. Prawidłowo mieszana gnojowica nie przylega do zbiornika, na jej powierzchni nie wytwarzany jest kożuch, a dodatkowo cała mieszanina ma jednakową jakość.

Rodzaje mieszadeł do gnojowicy

Doskonałej jakości mieszadła do gnojowicy oferuje znany polski producent StachMAR. Zna potrzeby rolników i działa na rynku od wielu lat, dzięki temu zapewnia wytrzymałe i odporne miksery do gnojowicy. Charakteryzują się one innowacyjną konstrukcją, długą żywotnością oraz wysoką wydajnością. Elementy mieszające gnojowice są odporne na działanie substancji żrących i zróżnicowaną temperaturę.

W asortymencie firmy StachMAR znajdziemy, aż rodzajów mieszadła do gnojowicy:

  •       mieszadło typ MZŁ 5000
  •       mieszadło typ MZH 5000
  •       mieszadło typ MM 5000
  •       mieszadło typ MŁH 6000
  •       mieszadło typ MHH 1000

Poszczególne mieszadła do gnojowicy różnią się między sobą długością mieszadła. Wszystkie miksery posiadają deklarację zgodności CE, dzięki czemu spełniają najostrzejsze wymagania dofinansowań UE. Ponadto wyposażone są w najwydajniejsze wirniki  i wykonane są ze stali o bardzo wysokiej jakości z ocynkiem ogniowym. Mieszadła do gnojowicy marki StachMAR to obecnie najlepszy wybór dla każdego rolnika.

Nawożenie gleby za pomocą prawidłowo przygotowanej gnojowicy

Mieszadła pozwalają zachować pożądane właściwości gnojowicy przez cały czas jej przechowywania w zbiorniku. Dzięki temu rolnik ma pewność, że jego nawóz jest odpowiednio przygotowany i może rozpocząć nawożenie. Wykorzystanie nawozów naturalnych musi być prowadzone zgodnie z przepisami odnoszącymi się do dopuszczalnej i optymalnej dawki nawozów. Dawka dopuszczalna to taka, w której ilość wnoszonego azotu nie przekracza więcej niż 170 kg N/ha. Natomiast dawka optymalna zależy od wymagań pokarmowych roślin  i zasobności gleby (może być mniejsza od dawki dopuszczalnej). Rolnik stosujący nawozy naturalne musi posiadać duża wiedzę oraz umiejętności, które pozwolą mu dobrać ilość nawozu do jakości gleby (zasobność w fosfor).

Post Author: admin

Dodaj komentarz