Malarnie proszkowe – dobre i opłacalne rozwiązanie

Metale, stal, jak również pozostałe materiały mogą być malowane rozmaitymi metodami. Powszechnie preferowaną formą malowania stali oraz metali nieżelaznych jest jednakże malowanie proszkowe, bądź malowanie na mokro. Jest to jednym słowem malowanie proszkowe. Przez wielu z nas rozróżniane jest najczęściej malowanie proszkowe felg, albowiem felgi stalowe oraz aluminiowe mogą być właśnie malowane proszkiem. Czemu? Głównie dlatego, że malowanie proszkiem ma liczne atuty, a najważniejszą zaletą jest bez wątpienia wytrzymałość naniesionej powłoki. Żaden inny system malowania nie zapewnia tak trwałej, odpornej na ścieranie i rozmaitego typu warunki pogodowe powłoki, jak wspomniane malowanie przez malarnie proszkowe.

Malowanie na mokro kontra malowanie w malarni z użyciem proszku

Pomimo tego, że malowanie za pośrednictwem proszków wymaga w głównej mierze bardzo specjalistycznego sprzętu, to jest ono ponadto zdecydowanie bardziej skuteczne. Wszystko rzecz jasna dzięki temu, iż proszek wykorzystywany w malarni proszkowej w dużym stopniu lepiej przylega do powierzchni, które są magnetyczne. Co więcej, malowanie proszkowe jest mimo pozorów tańsze aniżeli malowanie na mokro, bowiem wykorzystanie farby jest o wiele mniejsze, choć owszem – potrzebne jest w tym momencie użycie profesjonalnego sprzętu, jak piece i dodatkowo cała linia do malowania. Przykładem niech będą felgi aut. Aby w sposób efektywny je pomalować, dokonać tego można wyłącznie przy użyciu proszku, który będzie do nich dobrze przylegał, a przy okazji zapewni jak najlepszą trwałość lakieru. Lakier nie będzie wówczas odpadał, ani się kruszył, co w przypadku pomalowania innymi Technikami nie jest pewne.

Malowanie proszkowe – gdzie i jak

Malowanie proszkowe jest ekonomiczne i efektywne. Malowaniu tego typu poddaje się metale, stal a także żeliwo. Można to przeprowadzić w każdej malarni proszkowej, w takich miastach jak Białystok i dodatkowo w całej Polsce. Malarnie przygotowane są w ogromnie obszernym zakresie, a to zwłaszcza ze względu na spore zapotrzebowanie na takie rozwiązania, które gwarantują świetny efekt i niezwykle wysoką solidność.

Więcej na: na tej stronie

Post Author: admin

Dodaj komentarz