Lampa podłogowa w sypialni, która zastępuje oświetlenie główne i dodatkowe

Lampa podłogowa w sypialni? Dzięki niej zdecydowanie można zrezygnować z typowego oświetlenia sufitowego. Co więcej, jest to konstrukcja sama w sobie na tyle dekoracyjna, że z powodzeniem zastępuje również lampy nabywane tylko po to, by zdobiły i uzupełniały aranżację. W jaki sposób prezentuje się lampa podłogowa w sypialni i jak zadbać o właściwy jej dobór oraz ustawienie?

Atmosfera, która sprzyja zasypianiu i popołudniowym drzemkom

W sypialni dbamy o zachowanie atmosfery, która sprzyja odpoczynkowi. Jest to pomieszczenie, w którym wbrew pozorom spędzamy sporo czasu. Ucinamy sobie popołudniowe drzemki, w ciszy odpoczywamy, a wieczorem układamy się do snu. Nie może zatem zabraknąć oświetlenia kierunkowego, ale o wiązkach świetlnych na tyle subtelnych, by nie pobudzały. Swoją rolę spełniać będzie zatem oświetlenie podłogowe.

Lampy podłogowe są designerskie, ciekawe i nietypowe. Już to sprawia, że dodają sypialnianej aranżacji smaczku, którego nie powinno tutaj zabraknąć. Przede wszystkim jednak są funkcjonalne. Wybierając lampę, która główne światło ma skierowane ku górze, można liczyć na równomiernie, dobrze rozświetlone całe pomieszczenie. Jeśli dodatkowo jest to konstrukcja z giętkim ramieniem, na końcu którego znalazł się niewielki punkt świetlny, czytanie przed snem nie będzie powodowało nadwyrężania wzroku. Światło można ustawić precyzyjnie, a przy tym zostaje zachowana atmosfera sypialni.

Lampy podłogowe o kilku punktach świetlnych, które praktycznie oświetlają, ale i dekorują sypialnię, można znaleźć w sklepie Lampy.it. Eleganckie, nowoczesne, proste lub fikuśne. Błyszczące czy matowe, a do tego w kolorach, które z powodzeniem zostaną dopasowane do sypialnianej aranżacji. Dobór tego typu oświetlenia, dzięki nasyceniu rynku, nie stanowi najmniejszego problemu.

Jak dobrać lampę podłogową?

Lampa podłogowa bazuje na dość dużej podstawie. Trzeba wygospodarować na nią miejsce, ale i mieć na uwadze rozpiętość punktów świetlnych. Jeśli jest ich kilka, lampa jest wysoka i rozłożysta, będzie nie tylko zajmować sporo powierzchni, ale i wizualnie stanie się po prostu duża. Takie konstrukcje najlepiej pozostawić do obszernych sypialni, w których dodatkowo znajduje się garderoba. Efektownym pomysłem jest wybór konstrukcji o źródle światła umieszczonym na wysięgniku. Taki oświetleniowy kolos można ustawić w kącie pomieszczenia, nad samym łóżkiem kierując czaszę ? abażur lub klosz, spod której będzie padać światło.

Im mniejsza sypialnia, tym bardziej delikatne i subtelne lampy podłogowe powinny się w niej znaleźć. To gwarancja zachowania właściwych proporcji, przy spełnieniu funkcji praktycznych.

Światło kierowane ku górze czy ku dołowi?

Światło lampy podłogowej może być kierowane ku górze, o ile zależy nam na rozjaśnieniu pomieszczenia, a nawet jego optycznym powiększeniu. Dodatkowo lampa ustawiona w kącie sprawi, że sypialnia wyda się być bardziej przestronna.

Jeśli abażur czy klosz otwarte są ku dołowi i w tym kierunku płynie światło, sypialnia staje się bardzo klimatyczna i łatwo uzyskać przyjazną, a nawet romantyczną atmosferę wnętrza.

Pozostaje nam dobrać barwę światła. W sypialni najlepiej sprawdza się ciepłe, żółte światło, które relaksuje i uspokaja. Jeśli jednak zależy nam na efekcie luksusowym, a sypialnia ma być wyrafinowana i wyrazista, nic nie stoi na przeszkodzie, by spróbować innej kompozycji świetlnej. Niezależnie od tego, lampy podłogowe będą spełniać swoje funkcje i dekorować sypialnię!

Post Author: admin

Dodaj komentarz