Jaki kinkiet do ogrodu wybrać?

       Oświetlenie ogrodowe pełni w obecnych czasach bardzo ważną rolę. Dzięki niemu można oświetlić posesję, ścieżkę prowadzącą do ogrodu czy też do altanki. Letnią oraz wiosenną porą, wiele osób posiadających swój ogród i taras, lubi tam spędzać czas. Warto umilić spędzanie czasu w ogrodzie poprzez odpowiednie doświetlenie. Obecnie, jest wiele rodzajów oświetleń na rynku, z których można skorzystać. Z całą pewnością, kinkiet ogrodowy jest jedną z najlepszych opcji, za pomocą których można doświetlić ścieżkę prowadzącą do ogrodu albo do altanki.

Kinkiet ogrodowy, czyli lampa ścienna

              Kinkiet ogrodowy jest lampą ścienną. Instaluje się go na zewnętrznej ścianie budynku. Zapewnia ona bezpieczeństwo i wygodę podczas poruszania się po podwórku, po ogrodzie. Kinkiety ogrodowe występują w bogatej gamie barw, kolorów oraz wzorów, dzięki czemu bez problemu można nimi przyozdobić podwórze. Warto wiedzieć, iż kinkiety ogrodowe mogą mieć przeróżne zastosowanie i funkcje. Na pewno dużą popularnością w dzisiejszych czasach cieszą się kinkiety ogrodowe, czyli lampy ścienne, posiadające czujniki ruchu. Jest to bardzo wygodne zastosowanie i niezwykle nowatorskie. Nie świecą one ,,na darmo”, lecz wręcz przeciwnie. Świecą one tylko wtedy, gdy ktoś przejdzie koło nich. Dużym zastosowaniem cieszą się kinkiety ogrodowe posiadające oświetlenie typu led. Taki typ oświetlenia jest bardzo energooszczędny, to może ,,odbić” się pozytywnie na budżecie domowym. Również bardzo ważne jest to, że można kinkiety ogrodowe ustawić tak, aby świeciły określoną ilość czasu. Najczęściej można ustawić ich świecenie na okres od pięciu sekund do nawet aż pięciu minut. Jest to bardzo wygodne, gdyż samodzielnie i indywidualnie można ustawić odpowiedni czas świecenia kinkietu ogrodowego. Najczęściej reguluje się odległość, kiedy kinkiet ogrodowy ma zaświecić. Najczęściej ustawia się kinkiet ogrodowy tak, żeby świecił w odległości już siedmiu metrów, od wykrycia ruchu.

Kinkiet ogrodowy i jego funkcje

               Kinkiet ogrodowy jest doskonałym źródłem światła. W technologii led jest on energooszczędny, daje ładne światło. Warto również mieć na uwadze fakt, iż kinkiety ogrodowe pasują zarówno w przypadku klasycznych ogrodów jak i bardziej awangardowych, nowoczesnych czy nieco oryginalnych. Kinkiet ogrodowy stanowi wspaniałe źródło światła, wspaniale wygląda po zmroku i w nocy. Kinkiety można ustawić na jednej ścianie dwa lub trzy, co kilka metrów. Natomiast wszystko jest ustalane indywidualnie, pod kątem każdego budynku. W przypadku mniejszej powierzchni oczywiście montuje się mniejszą ilość kinkietów ogrodowych. Warto również wiedzieć, iż funkcje kinkieta ogrodowego mogą być następujące:

  • kinkiet ogrodowy może posiadać czujnik ruchu,
  • można ustawić jego czas świecenia od paru sekund do kilku minut,
  • wykonany jest z wysokiej klasy komponentów,
  • jest niezwykle odporny na warunki atmosferyczne,
  • kinkiet ogrodowy może posiadać dowolny kształt,
  • kinkiet ogrodowy może również świecić cały czas w nocy,
  • kinkiet daje ładne oświetlenie ścieżki.

Post Author: admin

Dodaj komentarz