Jakiego typu pokrycie dachowe wybrać?

Jeśli już zdecydujemy się na odnowienie dachu albo też staramy się wybrać pokrycia dachowe dla domu, warto wiedzieć o nich więcej. Poznać ich kluczowe wady, a ponadto zrozumieć zalety, bowiem każde pokrycie dachowe może być doskonałym lub też gorszym wyborem.

Blachodachówka jest to na dzień dzisiejszy najchętniej wybierany system pokrycia dachów. Opłacalny, a przy tym ogromnie efektywny. Dzisiaj blacha trapezowa to ponad 50% rynku jeżeli chodzi o tego rodzaju pokrycia. Drugie z kolei są pokrycia ceramiczne. Bardziej wytrzymałe na skwar, ale zarazem o wiele mniej wytrzymałe i mniej odporne na zniszczenia. Trzecie są membrany, które stosuje się zwykle w dachach wielkogabarytowych, przemysłowych, handlowych lub też magazynowych.

Inność w funkcjonowaniu
Każdy producent blachy powie, że odmienność w konkretnych rodzajach blachy jest ogromnie ważna. Jest to oczywiście prawda, dlatego że niektóre blachy charakteryzują się lepszymi parametrami jeśli chodzi o trwałość na korozję, czy nawet warunki klimatyczne, a inne nie. Natomiast różnice pomiędzy danymi pokryciami dachowymi są spore. Blacha jest bardziej odporna niż ceramika, ale nagrzewa się do nadzwyczaj wysokich temperatur. Mówiąc o ceramice, ta jest niezwykle efektowna jeżeli chodzi o wygląd. Membrany tymczasem mogą znosić wielkie naciski, są odporne na warunki pogodowe i niezwykle efektywne w przypadku dachów płaskich.

www.traffic-blachy.pl

Post Author: admin

Dodaj komentarz