Jakie okna PCV wybrać?

Większość osób planujących budowę nowego domu lub generalny remont zadaje sobie jedno z kluczowych pytań. Jakie okna PCV polecacie? Dlaczego warto zainwestować w profile plastikowe? Jeśli poszukujemy energooszczędnych okien w dobrej cenie, warto skupić się na ofercie renomowanych producentów stolarki okiennej PCV. W dalszej części artykułu podpowiemy, gdzie znaleźć doskonałej jakości produkty, które zostały zaprojektowane według kanonu i zasad budownictwa pasywnego.

Jakie okna PCV są dostępne na polskim rynku?

Producenci stolarki okiennej w Polsce oferują modele plastikowe, drewniane oraz aluminiowe. Od wielu lat największym zainteresowaniem cieszą się okna PCV. Jakie wybrać? Najbardziej polecane są okna wytwarzane z wysokoudarowego polichlorku winylu, które mają od pięciu do nawet ośmiu komór. Wśród wytrzymałych profili okiennych znajdują się modele oznaczone symbolem klasy A. Wiele z nich jest dodatkowo wzmacniana elementami stalowymi ocynkowanymi, tak by zapewnić całości konstrukcji większą stabilność. Oferta rynkowa dotyczy energooszczędnych i pasywnych okien plastikowych z zabezpieczeniami antywłamaniowymi. Obecnie liderem w produkcji tego typu profili jest firma Domel. Znany producent posiada w sprzedaży szeroki wybór produktów, które minimalizują straty ciepła oraz zapewniają bezpieczne użytkowanie. Energooszczędne okna marki Domel, takie jak Energetic czy Energetic Silent zostały wyposażone w sześciokomorowy system profili i zaczepy antywłamaniowe na całym obwodzie. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań, każdy użytkownik może liczyć na komfort przebywania w danym pomieszczeniu oraz odpowiednią ochronę przed włamaniami.

 

Parametry techniczne okien PCV

Klienci powinni zwrócić szczególną uwagę na rodzaj profilu okiennego oraz izolacyjność cieplną, na którą składa się typ szyby i ramki dystansowej. Jakie okna PCV wybrać?

 

  1. Współczynnik przenikania ciepła Uw nie powinien być mniejszy niż 1,1 W/ (m2.K). Na energooszczędność okien wpływ ma również parametr przenikania ciepła Ug, który dotyczy przepuszczalności energii słonecznej.
  2. Pakiety szybowe – szyby powinny się składać z co najmniej trzech tafli. Najlepiej, by komory były wypełnione gazem szlachetnym, takim jak: argon, krypton lub ksenon. Współczynnik przenikania ciepła Ug ma zwykle wartość od 0,5 do 0,6 W/ (m2.K).
  3. Rodzaj profilu okiennego – okna plastikowe posiadają większe możliwości poprawy współczynnika Uf. Można w nich zastosować dodatkowe wzmocnienia termoizolacyjne oraz cieplejsze wzmocnienia.

 

Kluczową rolę odgrywa prawidłowy montaż. Odpowiednie zamontowanie ramy okiennej minimalizuje straty ciepła. Dlatego warto to zadanie powierzyć w ręce specjalistów.

 

Ile kosztuje okno PCV?

Wszystko zależy od wybranego pakietu szybowego, materiału, koloru ramy, sposobu otwierania czy wyposażenia dodatkowego. Cena okna PCV w wersji trzyszybowej rozpoczyna się już od kwoty 800 zł. W przypadku modeli dachowych powinniśmy być przygotowani na większy wydatek. Do całkowitego kosztu wymiany okna trzeba doliczyć demontaż oraz montaż. Cena za metr kwadratowy oscyluje w granicach 40 zł. W przypadku okien plastikowych możemy wybrać dowolny kolor z bogatej palety RAL. Duży wpływ na cenę ma sposób otwierania. W dużej mierze zależy ona od tego, czy wybierzemy okna rozwierano-uchylne czy rozwierane. Wielu producentów stolarki okiennej, jak na przykład firma Domel oferuje atrakcyjne rabaty ustalane indywidualnie z każdym klientem. Szczegóły oferty można poznać podczas kontaktu telefonicznego lub na stronie internetowej https://domel.pl.

 

Podsumowanie

Energooszczędne okna PCV cechuje doskonała jakość, która idzie w parze z atrakcyjnymi cenami. Przy zakupie stolarki okiennej, warto wziąć pod uwagę nie tylko materiał czy kolor, ale też wyposażenie dodatkowe oraz funkcje wybranego modelu. Jeśli zależy nam na oszczędności energii, odporności na włamania, bezpieczeństwie obsługi i atrakcyjnej cenie, powinniśmy przyjrzeć się bliżej ofercie renomowanego producenta stolarki otworowej.

Post Author: admin