Jakie narzędzia powinien mieć w domu każdy mężczyzna?

Chociaż usługi serwisowe stały się coraz bardziej powszechne, wiele drobnych napraw wykonujemy nadal sami. Zwykło się nawet mawiać, że do niektórych awarii, ,,nie wypada” zamawiać pomocy z zewnątrz. Jakie narzędzia i elektronarzędzia powinien zatem posiadać w domu każdy mężczyzna?

Narzędzia i elektronarzędzia – podstawowy asortyment

Chyba nikt nie wyobraża sobie mieszkania, w którym nie znajdziemy młotka czy też śrubokręta. Posiadanie tych narzędzi, pozwala nam w jakimkolwiek stopniu na rozważanie prac naprawczych. Przy problemach hydraulicznych, niezbędny okaże się klucz francuski. Oprócz tego, warto posiadać obcęgi, kombinerki czy też poziomicę.

Powyższe narzędzia to niejako ,,dekalog” majsterkowiczów, jednak bardzo często zapominamy nawet o nich. Nie wspominając już o elektronarzędziach takich jak wiertarka czy też szlifierka. Są one niezbędne przy nieco bardziej zaawansowanych naprawach a także podstawowych pracach domowych.

Sprzętu nigdy za wiele

Reguła jest prosta – wybór ma znaczenie. Posiadanie jednego śrubokręta ,na stanie” może okazać się niewystarczające. Warto zatem zadbać o cały komplet, który pozwoli nam na skorzystanie zarówno z popularnych ,,krzyżaków” jak i śrubokrętów płaskich.

Przy użytkowaniu narzędzi, należy pamiętać o ich zużywaniu podczas eksploatacji. Dla przykładu, wiertła należy co jakiś czas wymieniać. Stają się one coraz bardziej ,,tępe” i w gorszym stopniu pełnią swoją rolę.

,,Jakość” ma znaczenie

Chociaż szybkie uzupełnianie braków towarzyszy nam często, narzędzia i elektronarzędzia posiadają określoną jakość wykonania. Nie warto zatem iść na łatwiznę i kupować tanich komponentów. Najczęściej cena wiąże się z okresem przydatności, dlatego też będą one nam służyły przez krótszy czas.

Asortyment majsterkowicza zazwyczaj powstaje przez lata. Na samym początku, bardzo często będziemy musieli posiłkować się pomocą z zewnątrz (na przykład rodziny). Warto jednak posiadać na stanie najbardziej podstawowe narzędzia i elektronarzędzia. Zaliczymy do nich:

  • młotek
  • kombinerki oraz obcęgi
  • klucze francuskie (ewentualnie jeden – regulowany)
  • zestaw śrubokrętów
  • wiertarkę oraz szlifierkę
  • piłę (do drewna oraz małą do metalu).

Podsumowanie

Narzędzia stanowią podstawę dla każdej pracy naprawczej w domu. W zależności od stopnia skomplikowania awarii, będziemy zmuszeni do użycia konkretnych przyrządów.

Najlepszym sprzymierzeńcem młodego majsterkowicza, staje się doświadczenie. Dlatego też nie zostawiajmy wszystkiego serwisantom. Wiele drobnych napraw, możemy bez problemu wykonać samemu. W ten sposób nie tylko zaoszczędzimy gotówkę w portfelu, ale także doznamy ogromnej satysfakcji. Nasze staranie, doceni z pewnością również nasza ,,druga połówka”.

Post Author: admin

Dodaj komentarz