Jaką funkcję spełniają zasłony?

Ciekawe zaaranżowanie wnętrz wymaga od właściciela rozległej wiedzy oraz poczucia estetyki. Zanim przystąpimy do zagospodarowania pomieszczeń, warto przemyśleć, jakie style nam odpowiadają najbardziej i jakie funkcje mają pełnić poszczególne pokoje. Dużym wyzwaniem jest stworzenie odpowiedniego wystroju okien. Nie każdy z nas lubi firany i zasłony, a powszechnie dominujący minimalistyczny trend sprawia, że coraz więcej osób z nich rezygnuje. Puste, pozbawione oprawy okna prezentują się smutno i przytłaczająco. Dlaczego warto zainwestować w zasłony? Jaką rolę pełnią w naszym domu? Jakie wybrać, aby wnętrze nabrało wyjątkowego charakteru?

Praktyczny dodatek

Zasłony to nie tylko dekoracyjne i estetyczne wykończenie salonu. Spełniają wiele praktycznych funkcji, o których powinniśmy pomyśleć zanim wybierzemy się do sklepu. Jedną z niepodważalnych zalet jest zaciemnienie pomieszczenia. Sklepy oferują szeroki wybór grubych zasłoń, które zagwarantują półmrok, a nawet całkowitą ciemność. Takie rozwiązanie sprawdzi się latem, kiedy ochrona przed rażącymi promieniami słonecznymi staje się koniecznością. Dzięki temu, nasze pokoje nie nagrzewają się tak szybko, zapewniając lepsze samopoczucie podczas upalnego lata. Jeśli chcemy osłonić się od wzroku przechodniów, wystarczy zawiesić klasyczne zasłony szare, które będą przepuszczać światło, a jednocześnie odizolują nas od ruchu ulicznego. Wykonane z solidnego materiału, zimą mogą chronić przed utratą ciepła, zabezpieczając okna przed mroźnym wiatrem i niską temperaturą.

Rodzaje zasłon

Producenci oferują wiele rodzajów zasłon. Zastosowane materiały, kolory, wzory oraz wykończenia umożliwiają dobór produktu, który odpowiada naszym preferencją. Na sklepowych półkach znajdziemy mnóstwo gotowych wyrobów, chociaż wiele sklepów posiada w swojej ofercie szycie na wymiar. Różnią się sposobem mocowania – do wyboru mamy kółka, szelki, taśmę lub tunel. Zdumiewająca różnorodność wzorów i kolorów sprawia, że bez problemu wybierzemy produkt zgodny z naszymi upodobaniami. Kwieciste spodobają się wielbicielom przyrody, gładkie zasłony szare dopełnią wystroju w pomieszczeniach nowoczesnych, a wykonane z tkanin w paski lub groszki, z pewnością zachwycą młodszych domowników. Warto zwrócić uwagę na jakość wykonania, zastosowany materiał oraz grubość tkaniny. Największą popularnością cieszy się bawełna, poliester oraz woal.

Zasłony stanowią doskonałe wykończenie każdego pomieszczenia. Nie ważne, czy będą to zasłony szare, kolorowe czy wzorzyste. Liczy się ich funkcjonalność oraz styl, który odpowiada właścicielowi domu.

Post Author: admin

Dodaj komentarz