Jak znaleźć fotografa na Twój wesele i ślub?

Znalezienie fotografa to bardzo trudna decyzja. Fotografie ze ślubu to dla wielu z Was najważniejsza pamiątka z niepowtarzalnego dnia w Waszym życiu, jakim jest ślub. Jak wybrać fotografa na swój ślub i wesele?

Jak i gdzie szukać fotografa na ślub?

Jeżeli nasi przyjaciele brali ślub i mieli fotografa, to warto podpytać ich o opinie. Dobrym pomysłem jest także poszukać fotografów ślubnych w sieci. Dobrze jest wiedzieć, że fotografowie ślubni przeważnie pracują na dużo większym terenie, niż jedna miejscowość i nie ma problemów, by dla przykładu fotograf z Białegostoku zrealizował fotoreportaż ślubny w Warszawie, Suwałkach, czy Olsztynie, dlatego nie należy ograniczać się do fotografów tylko z okolicy.

Cennik fotografii ślubnej – ważne kryterium?

Wiele osób odbiera cennik fotografii ślubnej jako najważniejsze kryterium przy wybieraniu fotografa na ślub i wesele. W branży fotografii ślubnej można odnaleźć niezliczoną ilość ofert, które bardzo różnią się od siebie ceną. Można bez najmniejszego problemu znaleźć fotografa ślubnego, który wykona nam fotoreportaż ślubny za 500 zł, ale i za 5000 zł. Budżet może was nieco hamować, dlatego jasne jest, że cena za usługę fotografii ślubnej jest istotnym czynnikiem, ale nie powinna być najważniejszym, szczególnie, jeżeli chcemy posiadać dobrą pamiątkę ze swojego ślubu w postaci zdjęć.

Zdjęcia przede wszystkim

Najważniejszym kryterium przy wyborze fotografa ślubnego powinno być jego portfolio. Jeśli nie podobają nam się zdjęcia konkretnego fotografa, to nie liczmy na to, że w trakcie naszego ślubu wykona on lepsze kadry. Najważniejsze powinno być to, aby styl, kadrowanie, poczucie estetyki danego fotografa ślubnego nam odpowiadało.

Cena gra rolę, ale nie najważniejszą

Jeżeli nie ogranicza nas budżet – jest prościej – szukamy fotografa, którego zdjęcia nam najbardziej pasują. W momencie gdy wasz budżet jest lekko ograniczony, to warto zainteresować się w drugiej kolejności samą ceną za zdjęcia ślubne. Wiele zmiennych ma wpływ na cenę za reportaż, m.in: ilość fotografów, doświadczenie, prowadzenie działalności gospodarczej, ilość obrobionych fotografii, czy w cenę wliczony jest plener, ilość odbitek, fotoalbumy lub inne ciekawe dodatki. Czasami okazuje się, że oferta z dużą ceną okazuje się bardziej opłacalna, ponieważ część fotografów każe sobie dopłacać za dodatkowe zdjęcia poza pakietem, dodatkowy czas pracy, czy sesję w plenerze.

Co jeszcze jest ważnego przy wyborze fotografa?

Poza ofertą cenową i portfolio jednym z najważniejszych elementów jest to, jak dogadujemy się z naszym przyszłym fotografem. Może to wydawać się oczywiste, ale będzie on przy Was w najbardziej stresującym dniu – dniu ślubu i jego obecność nie powinna nas jeszcze bardziej stresować i krępować. Warto przy okazji poznać opinie na temat fotografa – zwłaszcza, jeżeli ktoś z waszych przyjaciół korzystał już z usług fotograficznych danego fotografa, to watro zapoznać się z ich opinią na jego temat. Decyzja o wybraniu fotografa na ślub to wbrew pozorom dość poważne i trudne przedsięwzięcie – od tego wyboru zależy jak będzie wygladać nasza fotograficzna pamiątka z Waszego ślubu, dlatego warto wybrać mądrze.

Rafał W.
Cykady.com – Fotografia ślubna Białystok

Post Author: admin

Dodaj komentarz