Jak wybrać żyrandol do salonu?

Żyrandole stanowią grupę wyjątkowego oświetlenia. Nadają one pięknego klimatu każdemu wnętrzu i stanowią one doskonałe źródło światła. Podwieszane są one zawsze na suficie, pasują one do wielu pomieszczeń, jednak najefektywniej prezentują się one w salonie. Żyrandole, w dzisiejszych czasach mogą występować w szerokiej gamie modelowej oraz kolorystycznej. Żyrandol można również dobrać do danego pomieszczenia pod kątem rozmiaru i jego wielkości. Żyrandole mogą być na przykład klasyczne, w jednolitej barwie lub mogą być one bardziej nowoczesne, modernistyczne, wręcz awangardowe. Ten rodzaj oświetlenia może być wykonany także z różnych komponentów. Może to być na przykład szkło, kryształ, aluminium, stal. Nowoczesne, designerski żyrandole mogą być one również pokryte akrylem bądź tkaniną.

Żyrandole do salonu i ich rodzaje

      Najczęściej spotykane są żyrandole udekorowane szklanymi zdobieniami. Dużą popularnością cieszą się także żyrandole z witrażami, dają one piękny efekt. Żyrandole witrażowe są bardzo charakterystyczne, wykonane są one zawsze ze szkła, najczęściej kolorowego, ozdobionego przeróżnymi malowidłami. Ten rodzaj oświetlenia pasuje do salonu, sypialni czy pokoju wypoczynkowego. Żyrandole generalnie pełnią funkcję oświetleniową oraz ozdobną. Można je podzielić względem wielu różnych kategorii i rodzajów. Żyrandole zasadniczo można podzielić następująco na:

  • żyrandole glamour,
  • żyrandole klasyczne,
  • żyrandole włoskie,
  • żyrandole w stylu rustykalnym,
  • żyrandole kryształowe,
  • żyrandole z zamykanym kloszem,
  • żyrandole typu wentylatory.

      Na pewno na rynku wyróżniają się żyrandole zwane wentylatorami. Są one tak zwanym 2 w 1. Łączą one w sobie kilka funkcji, po pierwsze doskonale oświetlają one dane pomieszczenie, na przykład salon. Poza tym, prezentują się one bardzo oryginalnie oraz designersko, przypominają one wyglądem śmigło od samolotu, więc bez wątpienia pełnią one funkcję dekoracyjną. Istotną jeszcze kwestią jest fakt, że żyrandole doskonale chłodzą i wentylują dane pomieszczenie. Za pomocą ,,skrzydełek”, żyrandol typu wentylator, wprowadza powietrze w ruch i dzięki temu temperatura w pomieszczeniu ulega obniżeniu. Zdecydowanie sprawdza się to zwłaszcza w sezonie wakacyjnym, wówczas, gdy za oknem panują upalne temperatury. Żyrandol typu wentylator doskonale prezentuje się na przykład w salonie, sypialni, pokoju dziennym.

Stylowe i designerskie żyrandole

     Stylowe i designerskie żyrandole mogą być wykonane w różnorodnych stylach. Wybór w dzisiejszych czasach jest ogromny. W obecnych czasach, XXI wieku niezwykle modne są białe żyrandole, charakteryzujące styl skandynawski. Nowoczesne żyrandole białe w stylu  skandynawskim w pomieszczeniu wyglądają dosyć ,,surowo”, jednak doskonale pasują one do klasycznych, białych ścian. Takie rozwiązanie prezentuje się bardzo stylowo i elegancko. Żyrandole w stylu glamour także prezentują się ładnie w nowoczesnych wnętrzach. Kolejną, ciekawą propozycją są na pewno oprawy typu retro. Pięknie wyglądają one na wysięgniku, mogą one posiadać kolor brązowy, czarny, złoty bądź srebrny. Doskonale podkreślą one kontrast wykorzystanych kolorów w danym pomieszczeniu na przykład w salonie. Warto wiedzieć, że takie żyrandole doskonale prezentują się w stylu retro, w pomieszczeniach w których jest duża ilość drewna. Żyrandole z zamkniętym kloszem dobrze doświetlają pomieszczenie i ładnie kierują snop światła w dół. Żyrandole kryształowe pasują do nowoczesnych wnętrz z dużą ilością bieli. Modne są również żyrandole, które posiadają obszycie tkaniną, pasują one do codziennych pokojów na przykład wypoczynkowych. Żyrandole stanowią prawdziwe dzieła sztuki. Warto wiedzieć, że kunsztownie wykonane żyrandole, zdobione elegancko kryształami, wykonane w nowoczesnym wzornictwie stanowią doskonałą perspektywę w pokoju. Żyrandole w nowoczesnych wydaniach stanowią doskonałe centrum pomieszczenia, dobrze doświetlą każdy kąt. Żyrandole już dziś nie pasują tylko do przestronnych i dużych sal, w każdym wnętrzu będą one wyglądać pięknie.

Post Author: admin

Dodaj komentarz