Jak urządzić kawalerkę?

Aranżacja naszego wymarzonego mieszkania to nie tylko nie lada frajda ale również ? odkrywanie zasobów własnej kreatywności i tworzenie indywidualnego wnętrza, dopasowanego do naszych indywidualnych potrzeb. Nie zawsze jednak metraż naszych wymarzonych czterech kątów sprzyja urządzaniu go w odpowiednim zamysłem. Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że im większe mieszkanie, tym więcej możliwości. Niewielkie mieszkania urządzać powinniśmy przede wszystkim z głową i dokładnie przemyśleć każdy, nawet najmniejszy detal, który chcemy w nim zaaranżować.

Urządzanie małego mieszkania to ogromne wyzwanie. Kawalerki do dziś cieszą się jednak olbrzymią popularnością i najczęściej ten typ nieruchomości wybierany jest przez bezdzietne małżeństwa, młodych ludzi, czy singli. Kawalerki są nie tylko wygodne ale również ? pozwalają na możliwość ciekawej aranżacji, którą jednakże mimo wszystko wykonać powinniśmy z głową. Minimalizm dodatków i ciekawe instalacje mebli to tylko część szczegółów, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę chcąc cieszyć się małym, pięknym, a jednocześnie w miarę możliwości przestronnym mieszkaniem.

Kawalerka to zazwyczaj standardowe dwa pokoje lub też nieco większy oddzielny pokój, kuchnia, łazienka i niewielki korytarz. Zazwyczaj jednak pokój w naszym niewielkim mieszkaniu połączony jest z kuchnią. Powinniśmy w takim wypadku pamiętać, aby oddzielić dwa te pomieszczenia ? kuchnia powinna być bowiem miejscem przygotowywania posiłków, a salon ? miejscem błogiego wypoczynku. W tym celu wykorzystać możemy wyspę lub niewielką, częściową ściankę. To tylko jeden z ciekawych patentów, dzięki którym możemy ciekawie zaaranżować kawalerkę ? zapoznaj się z naszym artykułem, aby poznać więcej interesujących trików i patentów, które pozwolą na efektywne urządzenie naszych niewielkich czterech kątów!

Po pierwsze ? jasny przekaz

Aranżacja kawalerki powinna opierać się przede wszystkim na kolorach ścian. Warto pamiętać przede wszystkim o tym, że jasne kolory optycznie powiększają wnętrza ? co będzie szczególnie istotne przy urządzaniu niewielkich mieszkań. Nie oznacza to jednak, że każda ze ścian powinna być jasna, a jednocześnie ? nudna. Kawalerki uwielbiają jasne barwy ale istnieje kilka ciekawych sposobów na przełamanie tego jasnego przekazu! Postawić możemy bowiem na różnorodność w kolorze ścian ? nawet w obrębie jednego pomieszczenia. Ciekawym patentem jest stworzenie przyjemnego kontrastu w postaci przełamania bieli i kremowych odcieni fragmentem lub całością jednej ze ścian w wyrazistym kolorze. Jednym z efektywniejszych połączeń jest biel ? bordo czy szarość połączona ze ścianą w kolorze złotym. Te niepozorne sposoby pozwolą nie tylko na optyczne powiększenie naszej kawalerki ale również ? nadadzą jej charakteru ?z pazurem?!

Po drugie ? odpowiednie oświetlenie

Chcąc, aby nasza kawalerka prezentowała się nienagannie powinniśmy pamiętać również o prawidłowym oświetleniu. Światło dzienne jest niewątpliwie ważne i powinniśmy dbać o to, aby w ciągu dnia jak najwięcej promieni słonecznych wlewało się do naszego wnętrza. Mówiąc o oświetleniu warto jednak przede wszystkim pamiętać o odpowiednim oświetleniu głównym, jak i tym dodatkowym. Warto zadbać o odpowiedni żyrandol, który oświetli nasze pomieszczenia, wydobywając z nich cały urok. Dodatkowe światła to przede wszystkim nieco ekstrawaganckie lampy podłogowe, które przy odpowiedniej pomysłowości właściciela mogą stanowić naprawdę ciekawą ozdobę całego mieszkania!

Po trzecie ? nie bój się luster

Niektórzy z nas do dziś mylnie twierdzą, że jedynymi miejscami ulokowania luster w mieszkaniu jest łazienka oraz przedpokój. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że lustra są nie tylko znakomitą alternatywą ozdobienia naszego mieszkania ale przede wszystkim ? wydobycia z niego każdego centymetra kwadratowego! Nie powinniśmy bać się luster, szczególnie będąc właścicielami kawalerki! Lustro w ozdobnej ramie powieszone w sposób poziomy w naszym salonie, czy stojąca tafla szkła w naszej sypialni ? my jesteśmy jak najbardziej na tak! Prócz wydobycia głębi wnętrza zyskamy jednocześnie możliwość przeglądania się w nim, a jak wiemy ? to szczególnie Panie uwielbiają dbać o każdy, nawet najdrobniejszy detal w swoim wizerunku!

Po czwarte ? minimalizm dodatków

Chcąc cieszyć się piękną, przestronną kawalerką szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na dodatki, które w niej królują. Będąc właścicielami wyjątkowo niewielkiego mieszkania postawić powinniśmy przede wszystkim na minimalizm dodatków i wszechobecnych gadżetów. Ogromne obrazy ścienne warto zastąpić nieco mniejszymi, choć równie urokliwymi instalacjami ściennymi. Barwy naszemu wnętrzu nadać możemy dzięki kolorowym, ozdobnym poduszkom ? warto jednak pamiętać, aby wzory poszewek nie były zbyt jaskrawe i idealnie współgrały z wizją naszego wnętrza! Minimalizm dodatków to bowiem nie tylko coś, co pozwala na zachowanie mieszkania w odpowiednim ładzie ale pozwala również na efektywniejsze wykorzystanie wolnej przestrzeni, a co za tym idzie ? niesie za sobą większą przestronność i komfort w naszym niewielkim mieszkaniu!

Po piąte ? pokaż podłogę

Dywany są dziś tylko i wyłącznie przemijającą modą. Określane jako swoiste ?zbieracze kurzu? nie sprzyjają zachowaniu odpowiedniej czystości w mieszkaniu. Niegdyś nikt nie wyobrażał sobie mieszkania bez ich ?udziału? – dziś raczej stawiamy na ich minimalizm. Będąc właścicielem niewielkiego mieszkania powinniśmy przede wszystkim chcieć pokazać podłogę ? odkryte podłogi, czy małe, dopasowane dywany wpływają na wizualne powiększenie naszego wnętrza!

Podsumowanie

Aranżacja kawalerki nie jest kwestią prostą i bez wątpienia wymaga ogromnego przemyślenia przez jej właściciela. Warto jednak kierować się kilkoma prostymi zasadami, które pozwolą nie tylko na wydobycie piękna z naszego mieszkania ale również ? pomogą optycznie powiększyć nawet najmniejszą nieruchomość! Dzięki prostym patentom, które dziś Państwu przestawiliśmy z pewnością odpowiednie rozplanowanie tego niedużego mieszkania będzie znacznie prostsze, a efekty ? zaskakujące i zadowalające!

Zwiększ widoczność swojej strony. Skuteczne pozycjonowanie stron – Marek Masalski

Post Author: admin

Dodaj komentarz