Jak ukończyć dach, by być z niego zadowolonym?

Jak wykończyć dach, żeby być usatysfakcojonowanym z efektu końcowego?

Papa wykorzystywana na pokrycia dachów straciła swą popularność już dawno temu. Dzisiaj do tego typu celów można zastosować inne, o wiele lepsze, w większym stopniu zaawansowane, o wiele bardziej bezpieczne i praktyczne materiały. Kwalifikuje się do nich blachodachówka. Dlaczego blacha, która została przystosowana do pokrywania dachów zyskała tak niezwykłą popularność? Warto odpowiedzieć sobie na to pytanie, bo ogromnie prawdopodobne jest, że w ciągu najbliższych lat stanie się ona razem z dachówką ceramiczną najistotniejszym produktem stosowanym do pokrywania dachów.

Ma mnóstwo atutów
Znaczącą zaletą blachodachówki jest to, iż jest ona nadzwyczaj lekka, bardzo prosta w montażu i zwłaszcza nad wyraz efektywna. Jest to ogólnie mówiąc blacha trapezowa, o grubości nie przekraczającej milimetra. Wytworzona jest z blachy pokrywanej ocynkiem, a później warstwą farby. W następstwie tego zabezpieczenie antykorozyjne elementu jest bardzo precyzyjne i perfekcyjnie wręcz przygotowane. Biorąc pod uwagę to, że cena blachodachówki jest względnie niska w zestawieniu z dachówkami ceramicznymi albo też membranami, otrzymujemy produkt kompletny, najlepszej jakości, trwały, nietrudny w montażu. Oprócz tego warto wziąć pod uwagę to, że blachodachówka jest niesamowicie prosta w obróbce. Delikatna i przy okazji bardzo cienka blacha może być cięta tak naprawdę w dowolny sposób, nie ma znaczenia, jaka nastąpiła potrzeba jej obróbki. Innym plusem jest to, że jej montaż utrudnia jej uszkodzenie. Jest to bardzo trwały produkt, który prawidłowo zamontowany w praktyce jest nie do zerwania. Dzięki temu, że blacha się odkształca, w dużym stopniu prościej jest zdewastować dachówkę ceramiczną niż blachodachówkę.

Tak jak wszystko, tak samo blachodachówka posiada pewne wady. Oczywiście zalicza się do nich niezwykle łatwe „łapanie” słońca. Niestety, w przypadku blachodachówek, bez względu na odcień pokrycia, promienie słoneczne łapane są ekspresowo i niezwykle łatwo przekazywane są do domu. Stanowi to spory problem zwłaszcza w domostwach, w jakich poddasze jest zwyczajnie na co dzień wykorzystywane. W takim przypadku konieczne jest wykorzystanie dodatkowej powłoki izolacji na poddaszu. Drugim minusem jest natomiast trwałość, która jest o wiele krótsza aniżeli dachówki ceramicznej. Gwarancja producenta obejmuje wiele, ale nie pięćdziesiąt lat, jak jest to w przypadku dachówki ceramicznej. Niemniej jednak jest to w ostatnich latach najchętniej wybierany system pokrycia dachów w naszym kraju i nie tylko. Warto nadmienić ponadto, iż znakomicie sprawdza się niezależnie od rodzaju dachu, nie ma znaczenia czy jest to dach z dużym czy małym spadem.

Blachodachówka ceny

Post Author: admin

Dodaj komentarz