Jak oświetlić korytarz?

Korytarz jest bardzo ważnym pomieszczeniem w każdym domu. Nieważne, czy jest mały, czy ogromny, z niskim czy wysokim sufitem, zawsze powinien być dobrze zagospodarowany i perfekcyjne oświetlony. Jeśli to miejsce dobrze urządzisz, każdy, kto przekroczy próg Twojego domu, będzie wiedział, że to jedynie przedsmak do tego, co znajduje się dalej.

Jakie lampy do korytarza? Plafony i halogeny

Jako główne źródło światła bardzo dobrze sprawdzają się plafony. Szczególnie wybierane są w sytuacji posiadania niskiego korytarza, kiedy liczy się każdy centymetr wolnej przestrzeni. Są to płaksie lampy, przylegające do sufitu lub są w nim schowane. Oświetlają powierzchnie od spodu i co więcej, światło odbija się od sufitu, dlatego zyskuje się klimatyczny nastrój.

Do małego pomieszczenia wystarczy jedna, średniej wielkości lampa, natomiast długi korytarz wymaga zamontowania dwóch lub trzech plafonów, aby równomiernie oświetlić wnętrze. Warto też pomyśleć o halogenach, które można ustawić po kilka obok siebie, aby oświetlenie było idealnie rozplanowane. Rzadko jednak zdarzają się takie wnętrza, częściej problemem są małe, niskie przestrzenie. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku modelowanie światłem, pozwoli na uzyskanie optymalnych efektów ? czyli powiększenia lub poszerzenia korytarza.

Niezawodne kinkiety

Do korytarza warto zakupić kilka kinkietów LED, które ładnie będą modelować światłem przestrzeń. Można umieścić je w niszach, przy podłodze, kierując światło ku sufitowi (co powiększy wnętrze) lub w różnych odległościach umieścić np. na jednej ze ścian. Efekt będzie fantastyczny! Magia małych światełek (możesz użyć kolorowe żarówki) zamieni Twój korytarz w urokliwe miejsce.

Rolą kinkietów jest także podkreślenie światłem danego miejsca czy przedmiotu. Jeśli chcesz, aby bliska Ci rzecz, np. obraz, czy rodzinna pamiątka, była zawsze widoczna, skieruj na nią jeden z kinkietów. To samo można zrobić z lustrem czy wieszakiem na ubrania. Takie miejsca warto doświetlić, aby nawet bez włączania głównej lampy sufitowej, wszystko to, co ważne, było dostępne, nawet w nocy.

Gdzie kupować?

Jeśli chcesz wyposażyć swój korytarz w dobrej jakości lampy, nie kupuj ich w miejscach o wątpliwej renomie. Warto przeszukać Internet, fora tematyczne, popytać znajomych, aby wybrać najlepszy z możliwych sklepów, oferujący bogaty asortyment z oświetleniem jak https://www.cudownelampy.pl/led.html. Zwracaj uwagę na rodzaj i ilość lamp oferowanych, charakter strony internetowej (design, zakładki, producentów, opinie itd.). Tylko dobrze dobrane lampy spełnią Twoje marzenia o pomysłowo urządzonym i funkcjonalnym wnętrzu.

Post Author: admin

Dodaj komentarz