Jak funkcjonalnie i klimatycznie urządzić kawiarnie? Podstawowe wyposażenie kawiarni i cenne wskazówki

Każdy właściciel kawiarni ma jedno główne marzenie, a mianowicie pragnie, aby jego kawiarnia była bardzo chętnie odwiedzana i podziwiania przez gości. W tym celu inwestorzy starają się modnie i funkcjonalnie zaaranżować wnętrze lokalu gastronomicznego. Wielu z nich korzysta z pomocy architektów lub dekoratorów wnętrz, zaś nieliczny działają na własną rękę.

Obecnie ilość kawiarni  i restauracji stale się powiększa, praktycznie w każdym mieście, a nawet miasteczku znajdziemy kilka lokali gastronomicznych. Wraz ze wzrostem konkurencji właściciele lokali prześcigają się między sobą w oryginalności wystroju wnętrz.

Nieszablonowy sposób aranżacji kawiarni ? wyposażenie

Kawiarnia przede wszystkim musi być urządzona zgodnie z zasadami ergonomii. Każda osoba wchodząca do lokalu powinna mieć możliwość swobodnego korzystania z jej uroków. Znalezienie komfortowego miejsca do siedzenia dla jednej, dwóch lub więcej osób nie powinno być problematyczne w żadnej kawiarni.

W kawiarni bardzo ważne jest zaplecze gastronomiczne, w skład którego na pewno musi wchodzić dobry ekspres do kawy, zastawa, naczynia, blaty produkcyjne, lodówki i wiele innych artykułów gastronomicznych. Właściwie urządzone i sprawdzone zaplecze gastronomiczne pozwala na przygotowanie wnętrza publicznego kawiarni.

Każda kawiarnia powinna być urządzona w ściśle określonym stylu np. rustykalnym, glamour lub nowoczesnym. Ponad to musi być zauważalna z daleka, dlatego dobrym pomysłem są ozdoby stawiane na zewnątrz lokalu. Doskonale sprawdzą się kwiaty, tuje, girlandy, ozdobne donice, latarnie oraz różnego rodzaju rzeźby, figury, a nawet mini fontanny. Skorzystać można również z oklein na szyby, które zwrócą uwagę przechodniów.

Wnętrze kawiarni na pewno muszą wypełniać różnej wielkości stoliki, krzesła lub fotele. Kawiarnia to miejsce służące do wypoczynku i różnego rodzaju spotkań towarzyskich, dlatego meble wypełniające przestrzeń lokalu powinny być wygodne i przytulne. Dobrym rozwiązaniem, które pozwoli przygotować nietypowe meble do kawiarni jest skorzystanie z pomocy firm oferujących meble na wymiar. Tego typu firmy przygotowują przeróżne blaty i podstawy do stołów barowych wyprodukowane z rozmaitych materiałów. Dzięki pobranym wymiarom cała przestrzeń Twojej kawiarni może być w pełni wykorzystana.

Rodzaje podstaw barowych i blatów do kawiarni

Blaty i podstawy do stołów barowych powinny być wykonane z trwałych i odpornych na zalania oraz uszkodzenia mechaniczne materiałów. W przypadku blatów doskonale sprawdzą się materiały takie jak: płyta mdf, płyta wiórowa lub sklejka. Jeśli chodzi o podstawy do stołów barowych przede wszystkim muszą być one stabilne i nie powinny zawierać dużo miejsca, które w przypadku kawiarni zazwyczaj jest ograniczone. Zalecanym rozwiązaniem są podstawy żeliwne, mosiężne, ze stali nierdzewnej lub stali lakierowanej. Wiele z nich dostępnych jest na specjalne zamówienie na mebella.

Rodzaje krzeseł do kawiarni

Oprócz przygotowanych na wymiar podstaw i blatów w każdej kawiarni powinni znajdować się wygodne krzesła lub fotele.  Obecnie najczęściej wybierane są krzesła skórzane, bądź tapicerowane eko-skórą. Jednak jeśli zależy nam na wyjątkowości naszego lokalu powinniśmy pomyśleć o czymś nietypowym, ale pasującym do całego wystroju. W przypadku krzeseł można np. skorzystać z pomocy tapicera i obić meble welurem w fantazyjnym kolorze. Takie rozwiązanie na pewno zwróci uwagę gości pojawiających się w kawiarni, a także sprawi, że cały lokal nabierze fikuśności i zyska nadzwyczajny klimat.

Post Author: admin

Dodaj komentarz