Drewniany domek ogrodowy – funkcjonalny i ekologiczny

Drewniany domek ogrodowy może pełnić rolę domku wypoczynkowego, a także dodatkowej przestrzeni do przechowywania sprzętów. Drewno to materiał uniwersalny, który sprawdzi się doskonale w obu tych przypadkach. Firma Eko Architektura oferuje dostosowanie projektu domku do potrzeb klienta. Dlatego ostateczny efekt zawsze jest zachwycający!

Wymarzony domek ogrodowy, czyli oaza spokoju

Każdy, kto planuje budowę domku ogrodowego, marzy o stworzeniu idealnego miejsca do wypoczynku. Jednocześnie, cała inwestycja nie powinna pochłonąć dużej sumy pieniędzy. Eksperci z firmy Eko Architektura wiedzą jak przygotować drewno, aby wykorzystać jego najlepsze właściwości. Co zyskujemy dzięki wykorzystaniu drewna z wyselekcjonowanych drzew iglastych? Przede wszystkim:

  • terapeutyczne działanie żywicy – olejki eteryczne unoszą się w pomieszczeniu, co nie tylko wprowadza niesamowity nastrój, ale także ma realne właściwości prozdrowotne;
  • hipoalergiczne właściwości drewna – drewno nie wywołuje alergii;
  • optymalna wilgotność w pomieszczeniu – w przypadku wnętrz zawilgoconych, drewno pochłonie nadmiar wilgoci. Z kolei w pomieszczeniach dobrze osuszonych, powietrze nigdy nie będzie zbyt suche;
  • elektrostatyczne właściwości – zastosowanie drewna niweluje problem kurzu;
  • niskobudżetowy i szybki montaż.

Takie warunki zdecydowanie sprzyjają wypoczynkowi! Dodatkowym atutem jest estetyka drewna, zwłaszcza w połączeniu ze szkłem. To jedno z najbardziej efektownych rozwiązań. Możliwość wyboru idealnego projektu lub wykonania domku według własnego szkicu to kolejna pozytywna cecha oferty zespołu Eko Architektura. Nic bardziej nie uprzyjemnia czasu wolnego, niż przebywanie w wyśnionym wnętrzu! Wystarczy szkic projektu, a eksperci dopracują rysunek i stworzą domek idealny.

Domek ekonomiczny i szybki w montażu

Domki ogrodowe firmy Eko Architektura to najtańsza i najbardziej przyjazna dla klienta oferta na rynku. Pracownicy firmy regularnie porównują ceny domków konkurencji. Ciekawostką jest opcja negocjacji ceny, w przypadku gdy znajdziemy tańszą ofertę na rynku. Domki drewniane są tanie i proste w montażu. Drewniane ściany nie wymagają skomplikowanej obróbki, wykończeń i długotrwałego dopracowywania. W zależności od przeznaczenia domku, dostępne są ściany o różnej grubości oraz możliwość ocieplenia. Dodatkową zaletą są jakościowe i szczelne okna szybami zespolonymi, a także uszczelniane drzwi. Dzięki temu, łatwiej jest utrzymać wewnątrz odpowiednią temperaturę. W przypadku całorocznych domków ocieplanych, wykorzystanie energii jest o wiele niższe niż w przypadku budowli z innych surowców.
Już po 2 – 3 tygodniach od dnia zapłaty zaliczki można rozplanować wnętrze domku i umieścić w nim wybrane meble wypoczynkowe. Dobrze zaplanowany domek ogrodowy z drewna to bardzo stylowy element ogrodu.

Drewniany domek do przechowywania sprzętu ogrodowego

Drewniane budowle są doskonale przystosowane do przechowywania kosiarek, narzędzi, sprzętów sportowych, zraszaczy czy mebli ogrodowych. Dlaczego to idealne rozwiązanie? Domek narzędziowy z drewna:

  • chroni przez zawilgotnieniem sprzętów;
  • zabezpiecza przed warunkami pogodowymi;
  • dobrze wpisuje się w estetykę ogrodu;
  • może stanowić piękną, drewnianą pracownię;
  • jest tani i łatwy w montażu.

Profesjonalne wykonanie i drewno najwyższej jakości

Aby drewniane domki dobrze spełniały swoją rolę, muszą być wykonane z najlepszych surowców oraz zgodnie z eksperckim projektem. Firma Eko Architektura wykorzystuje tylko drewno osuszone do optymalnego poziomu 14 -18 % wilgotności. To wyselekcjonowane drewno iglaste z północnych rejonów, starannie zaimpregnowane i polakierowane. Profesjonalny projekt uwzględnia takie czynniki, jak wilgotność, klimat, temperatura. Wybrać można ściany o grubości 34 mm, 44 mm i 58 mm. W przypadku domków energooszczędnych, ściany są podwójne. Wszystko to uzupełnione jest o materiały uszczelniające i stabilne mocowania. Projekt zapewnia odpowiednie wietrzenie wnętrza oraz odpływ wody z dachu i zewnętrznych elementów. Drewniane domki energooszczędne klasy A są montowane według szczegółowo opracowanej instrukcji. Montaż jest bezproblemowy i do jego wykonania nie będzie potrzebna duża ekipa! Warto zwrócić także uwagę na aspekt ekologiczny – drewno jest materiałem odnawialnym, a podczas wykończeń nie wykorzystuje się dużych nakładów energii.

Niezależnie od tego, jak duży ma być domek i jakie jest jego przeznaczenie, każdy odnajdzie odpowiednią propozycję w ofercie firmy Eko Architektura. Budowa energooszczędnego, prozdrowotnego i ekologicznego domku jest możliwa. Atutem są także niskie koszty. Dostępne są nie tylko domki letniskowe i ogrodowe, garaże, wiaty oraz domki na narzędzia. W ofercie znaleźć można także funkcjonalne domy całoroczne z izolacją. Niskobudżetowy, estetyczny i szybki w montażu dom z drewna jest więc marzeniem możliwym do zrealizowania!

Post Author: admin

Dodaj komentarz