Czym się kierować wybierając farby i lakiery?

Urządzanie nowego mieszkania, remont lub nowa elewacja domu sprawiają, że szukamy inspiracji, pomysłów i kolorów, które odmienią nasze wnętrza oraz otoczenie domu. Obecnie na naszym rynku jest wielu producentów farb oraz lakierów, którzy prześcigają się w tworzeniu nowych odcieni barw oraz stawiają na najwyższą jakość. Jak zatem wybierać farby i lakiery, aby po krótkim czasie nie trzeba było przeprowadzać kolejnego malowania ścian, a kolorystyka odpowiednio pasowała do naszego stylu?

Farby i lakiery najwyższej jakości.

Wybierając farby i lakiery musimy przede wszystkim postawić na jakość. Jest to bardzo ważne, gdyż tylko wtedy uzyskamy oczekiwany efekt, a nasze ściany w pokojach, kuchni czy salonie będą wyglądać naprawdę efektownie przez długi czas. Jest to szczególnie ważne, gdy w domu mamy małe dzieci, które ciągle coś rysują, malują, dotykają ścian zaraz po tym jak rączkami jadły owoce czy warzywa. Również, gdy w mieszkaniu znajduje się pies lub kot ważne jest, aby farba była odporna na zabrudzenia.

Kolejną ważną kwestią jest to, aby farby i lakiery podczas malowania oraz w późniejszym czasie nie wydzielały mocnych, szkodliwych dla zdrowia zapachów. Przecież nie chcemy wdychać szkodliwych substancji w naszym własnym domu. Dlatego warto zwrócić uwagę na atesty i jakość na najwyższym poziomie.

Kolorystyka przede wszystkim.

Jeśli urządzamy dom lub mieszkanie musimy zwrócić uwagę na kolorystykę.Aktualnie na naszym rynku mamy mnóstwo kolorów, które dopasujemy do naszego mieszkania, a jeżeli nie znajdziemy interesującego nas odcienia to możemy skorzystać z mieszania farb, dzięki czemu uzyskamy oryginalny kolor, który sobie wymarzyliśmy. Obecnie najmodniejsze są jasne pastelowe kolory, odcienie szarości oraz beże w połączeniu z turkusowymi akcentami. Oczywiście każdy dowolnie może pomalować swój dom jednak warto pamiętać o kilku sprawach. Małe pomieszczenia, szczególnie wąskie, ciasne warto pomalować jasnymi barwami, a podłogę w drewnie polakierować np. bezbarwnym lakierem, dzięki czemu optycznie powiększymy pomieszczenie.

Do sypialni warto zastosować stonowane kolory, które sprzyjają relaksowi i odpoczynkowi. W pokojach dzieci warto nieco zaszaleć, jednak w strefie odpoczynku również dobrze jest pomalować ściany na jasne kolory. Możemy jedną ze ścian pomalować w modne w ostatnim czasie pasy, dodać kilka detali za pomocą specjalnych szablonów lub jeśli mamy duszę artysty namalować coś samodzielnie.

Farby i lakiery, które teraz są dostępne w sklepach pozwalają na nietuzinkowe aranżacje i stworzenie nowoczesnego domu.

Post Author: admin

Dodaj komentarz