Czas na ogrodzenia z paneli

Coraz więcej inwestorów planujących budowę płotu decyduje się na ogrodzenia panelowe. Takie konstrukcje mają świetne właściwości użytkowe, wysokie walory estetyczne oraz niewygórowaną cenę.

Wszystko to powoduje, że ogrodzenia z paneli możemy spotkać praktycznie przy posesji każdego typu – otaczają domki jednorodzinne, osiedla mieszkaniowe, skwery, parki i place zabaw, a także obiekty publiczne i firmowe gmachy.

Co to są ogrodzenia panelowe?

Płoty systemowe to rozwiązania, które pozwalają na błyskawiczny montaż ogrodzenia. W odróżnieniu od konstrukcji wykonywanych na indywidualne zamówienie, takie produkty są gotowe do natychmiastowej instalacji na działce klienta. Ogrodzenia panelowe dojeżdżają na plac budowy w formie kompletnych, dopasowanych do siebie zestawów – składają się na nie słupki ogrodzeniowe, wsporniki, które zwiększają stabilność konstrukcji, właściwe przęsła, a także akcesoria montażowe. Do takiego kompletu można bez trudu dobrać dopasowaną do całości bramę wjazdową (uchylną, przesuwną, obsługiwaną ręcznie lub automatycznie), a także furtkę. Dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach.

Wytrzymałe i estetyczne płoty dla każdego

Ogrodzenia panelowe mają przęsła wykonane z wytrzymałych, stalowych prętów. Dzięki solidnym spawom konstrukcja wytrzyma długie lata. Dostępne są w dwóch formach: 2D i 3D. Pierwszy typ ma płaski profil, a do wzmocnienia całości stosuje się dodatkowe pręty poprzeczne. Panele ogrodzeniowe 3D mają wypukłą konstrukcją nadającą im dodatkową wytrzymałość. Stal, z której wykonane są przęsła, jest zabezpieczona przed korozją odpowiednią farbą lub ocynkiem. Dzięki temu jest niewrażliwa na niekorzystne warunki atmosferyczne. Taki płot nie wymaga też intensywnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jest odporny na uderzenia, a w razie uszkodzenia mechanicznego można łatwo wymienić zniszczony element – nową część bez problemu zamówimy u producenta ogrodzenia. Warto dodać, że takie konstrukcje prezentują się schludnie i elegancko – pasują stylistycznie praktycznie do każdej posesji.

Post Author: admin

Dodaj komentarz