Czarne żyrandole hitem tego sezonu!

Oryginalne wyposażenie wnętrz uzyskać można dzięki zastosowaniu różnorodnych metod i produktów. Obecnie jednymi z bardziej cieszących się popularnością są towary z kategorii akcesoriów ozdobnych oraz oświetlenia – to właśnie tutaj do wyboru mamy multum lamp i świateł z praktycznie każdego stylu. Oprócz standardowych walorów funkcjonalnych zapewnić będą mogły odpowiednią estetykę wnętrza wpływając na jego pozytywny i nastrojowy odbiór. Aktualnie, coraz powszechniej stosowane są lampy nawiązujące swoją stylistyką do swoich tradycji, dlatego też żyrandol należy do bardziej pożądanych produktów.

Dlaczego czarny żyrandol staje się coraz bardziej powszechny

Wydawałoby się, iż era żyrandoli przeminęła jakiś czas temu, w momencie kiedy zapanował trend na budowę i remonty domów z naciskiem na ich bardziej nowoczesny wygląd i funkcjonalność. Jednakże wraz z nieustannymi innowacjami oraz wprowadzaniem coraz to nowych połączeń pomiędzy stylami na rynku czarny żyrandol stał się ponownie interesującym produktem. Co ważniejsze, oferty przedstawiające taki zakup nie skupiają się wyłącznie na jego klasycznej formie, ale proponują lampy bardziej abstrakcyjne czy artystyczne w samym kształcie. Dlatego też, taki żyrandol perfekcyjnie odnajdzie się w bardziej minimalistycznym czy industrialnym stylu podkreślając jego prostotę wykonania oraz przestrzenność powierzchni. Taki nacisk w produkcji lamp wiszących pozwolił na zwiększenie ich uniwersalizmu – należy zaznaczyć, iż nowoczesny żyrandol odnajdzie się zarówno w bardziej współczesnych wnętrzach, jak i tych nawiązujących do tradycji.

Przede wszystkim, ten rodzaj lampy zwraca na siebie uwagę zwłaszcza formą wykonania kosza – kiedyś ozdobna i charakteryzująca się jak najwyższym przepychem, dzisiaj jak najprostsza, o kolorach stonowanych, coraz częściej też można spotkać żyrandole bez klosza wyłącznie z samą żarówką i chroniącą ją konstrukcją. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli zależy nam na nadaniu pomieszczeniu bardziej surowego i prostego wydźwięku, połączonego jednocześnie z eleganckim wyglądem lampy. Najbardziej powszechny czarny żyrandol sprawdzi się natomiast wszędzie tam, gdzie wnętrza przedstawiają sobą bardziej stonowane kolory, jednakże odnajdzie się równie dobrze i w każdym innym pomieszczeniu o innym, bardziej jasnym czy klasycznym wykonaniu. Dlatego też, uniwersalność można uznać za jego największą siłę przebicia.

Jak wybrać funkcjonalny, a równocześnie stylowy żyrandol

Wbrew szerokiemu i dużemu dostępowi w dziale lamp wiszących, dobranie odpowiedniego żyrandola nie jest takie łatwe. Oczywiście, zdecydować możemy się na najbardziej standardowy i klasyczny wyrób, który pasować będzie w większości pomieszczeń, jednak jeśli zależy nam na optymalnym dobraniu oraz spełnieniu nie tylko funkcjonalnych zadań, ale i estetycznych to na wybór potrzebujemy trochę czasu. Toteż, na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu żyrandola? Przede wszystkim:

  • należy zwrócić uwagę na samą lampę. To właśnie ona odpowiada za jakość źródła światła wydobywającego się z żyrandola. Warto zainwestować, co najmniej w żarówki LED, które zadbają o dokładne oświetlenie pomieszczenia oraz charakteryzują się dużą energooszczędnością.
  • jeśli myślimy o zakupie bardziej klasycznego żyrandola, to dobrym rozwiązaniem okazać może się zakup żarówek dekoracyjnych. Zadbają one o nadanie ciepłego i komfortowego klimatu pomieszczeniu – światło żarówek dekoracyjnych jest łagodne, delikatne, mające przypominać płomienie świec.
  • ważna też jest sama wielkość żyrandola. Im większe jest nasze wnętrze, tym o większym żyrandolu powinniśmy myśleć. Pozwoli to nam, na uniknięcie problemu z przytłoczeniem przez pomieszczenie źródła światła. Obecnie popularne są bardzo lampy montowane na zasadzie kontrastu – świetnie sprawdzi się we wnętrzu białym lub czarno-białym czarny żyrandol.

Zobacz w sklepie Kaja: https://www.sklep.kaja.com.pl/zyrandol-t-pk1113-czarnybialy-p-5102.html

Post Author: admin

Dodaj komentarz