Akcja – po remoncie. Jak doprowadzić mieszkanie do porządku?

Wiele osób poświęca głównie uwagę samym remontom – jak go zaplanować, jak kupować materiały, żeby nie przepłacić i wskazówki, które ułatwią cały proces. Jednak na tym prace w mieszkaniu się nie kończą. Po tynkowaniu, malowaniu czy zmianie układu lokalu, trzeba go doprowadzić do idealnego porządku – sprzątając. Nie jest to typowe sprzątanie, ponieważ użyte materiały, krople farby, kurz i pył jest trudny do usunięcia, dlatego trzeba do tego właściwego planowania..

Zacznij od niezbędnych narzędzi

Sprzątanie może być łatwe, jeżeli wiemy, czego potrzebujemy, a nie jest tego dużo. Tak naprawdę przydatny będzie porządny mop, miotła, szereg ścierek, drabina, którą znajdziesz tutaj: https://www.dramix.pl/oferta/drabiny i chemia do czyszczenia. Zaczynamy zawsze od ogólnego porządku pyłu, materiałów i innych dużych elementów, które nie będą już przydatne, a ekipa remontowa zostawiła w niewiadomym celu. Później zamiatamy i przechodzimy do zasady – od góry do dołu.

Co to oznacza? Każde sprzątanie musi rozpocząć się od najwyższych powierzchni – umycie lamp sufitowych, na których odkłada się kurz i pył, karniszy i okien. Niezbędnym narzędziem będzie tutaj drabina. Wybierz taką, która na zakończeniu rączki ma półkę, na której położysz wiadro z płynem do mycia i wodą. W przypadku okien możesz sobie pomóc różnego typu myjkami automatycznymi, jednak wcześniej upewnij się, że na szybie i framudze nie została farba, elementy tynku czy inne ciała obce, które można z łatwością zeskrobać.

Czas na podłogi i listwy przypodłogowe. Jeżeli prace remontowe obejmowały malowanie ścian i sufitów, przed Tobą sporo roboty. Nawet idealnie zabezpieczone pomieszczenie zawsze ma prześwity w siatce, przez które farba się przedostaje. Pozbędziesz się jej benzyną ekstrakcyjną bądź środkami typu Meglio. Możesz też użyć szorstkich gąbek, o ile panele (lub płytki) nie ucierpią przez skrobanie.

Nie zwlekaj z porządkami

Najważniejsza i tak zasada sprzątania jest taka, że porządki robi się na bieżąco, nawet podczas prac remontowych. Pył, kurz i zanieczyszczenia krążą po całym lokalu, nawet gdy prace są wykonywane w jednym pomieszczeniu. Możesz się zabezpieczać, otwierając tam okno, a pod drzwi układać mokry ręcznik. Dlatego też po zakończonym remoncie, od razu przystąp do porządków. Pył jest szkodliwy dla zdrowia ludzkiego i często zalega w nosie oraz na płucach, prowadząc do rozwoju chorób.

Post Author: admin

Dodaj komentarz